Quick Step Livyn

O SPOLEČNOSTI

Společnost Quick Step je předním inovátorem a lídrem trhu podlahových krytin. Oproti konkurenci se vyznačuje dokonalým designem a trendy, které konkurence následuje. Silnou stránkou je také přístup k ekologii a snižování dopadu výroby na životní prostředí. S trochou nadsázky by se dalo říct, že se jedná o Apple podlahářského trhu.

Značku Quick-Step založila belgická společnost UNILIN, která vznikla v roce 1960. Samotná značka Quick-Step vstoupila na trh v roce 1990 a stala se jedním z předních výrobců laminátových podlah. V tomto odvětví se těší pověsti významného inovátora. Pravidelně přináší na trh nová vylepšení a zásadně tak mění trendy ve svém oboru. I díky tomu byl Quick-Step čtenáři časopisu Interiors Monthly vybrán jako „Nejlepší výrobce laminátových podlah roku 2014“. Quick-Step je mimo jiné například autorem revolučního bezlepidlového systému Uniclick nebo drážky ve tvaru V. Dalším inovativním prvkem je lisování podlahových spojů do povrchové vrstvy. Ta nejen zabraňuje pronikání vody, ale zaručí i autentický vzhled dřevěných prken. Třešničkou na dortu je antistatická úprava povrchu, která přináší výrazné ulehčení úklidu.

VINYLOVÉ PODLAHY LIVYN

Od roku 2013 společnost Quick Step zahrnula do své produktové řady vinylové podlahy pod značkou Livyn. Stejně jako u všech ostatních výrobků jsou podlahy Livyn v mnoha ohledech unikátní. Podlahy Livyn s mimořádně matnou povrchovou úpravou působí skutečně přírodním dojmem. Patentovaná technologie hran znamená, že charakter a barva hlubokých drážek se přizpůsobuje designu prkna, což vyvolává autentický dojem podlahy ze skutečného dřeva nebo kamene. Technologie Stain Guard, kterou jsou podlahy Livyn vybaveny zajišťuje odolnost proti skvarnám a nečistotám. Podlahy tak lze snadno udržovat v čistém stavu. Okamžitě lze setřít i ty nejodolnější skvrny od barev laku na nehty nebo fixy. Kromě toho je k dispozici zvýšená ochrana proti poškrábání, takže podlahy vypadají stále jako nové.

ZDRAVÍ A NEZÁVADNOST

Společnost Quick Step dbá na ochranu životního prostředí a zdraví uživatelů, proto se rozhodla pro výrobu vinylových podlah používat bio změkčovadla plastů, které neobsahují sporné ftaláty. Podlahová krytina je také bez zápachu, což je známka toho, že se během jejího používání nebudou uvolňovat chemické látky a znečišťovat obvzduší v místnostech. K výrobě jsou použity jen materiály, které jsou dále 100% recyklovatelné.

Mimo samotných vinylových podlah vyrábí Quick-Step i doplňky, jako jsou podkladové vrstvy, lepidla nebo sokly. Pružné sokly jsou zároveň jednou z novinek od tohoto výrobce. Jsou vhodné k úpravě kruhových pilířů nebo zaoblených stěn. Dají se zároveň kombinovat i s nepružnou variantou. Podložky pod vinylové podlahy tohoto výrobce jsou určeny zejména pro plovoucí vinylové podlahy se systémem Uniclick. Snižují hlučnost, vyrovnávají povrch a jsou opatřeny impregnovanou membránou, která je odolná vůči vlhkosti. Umožňují i kombinaci vinylových podlah s podlahovým vytápěním.

OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ

K filozofii značky patří i šetrnost k životnímu prostředí. Při balení podlah Quick-Step ‚Exquisa‘ využívá inovativní systém, který spotřebovává až o 50 % méně surovin. Laminátové desky Quick-Step jsou z více než 75 % tvořeny třískami z trvale udržitelných lesních zdrojů, což dokládá i certifikace PEFC (Program na podporu certifikace lesů). Dřevo používané na povrchovou vrstvu z tvrdého dřeva, například u podlah ‚Parquet‘, pochází výlučně z kontrolovaných či ekologicky certifikovaných lesů. Lepidlo, lak i olej samozřejmě splňují nejpřísnější mezinárodní emisní normy a všechny podlahy mají označení CE, což znamená, že splňují spotřebitelské, bezpečnostní a ekologické normy Evropské Unie. Ekologicky postupuje Quick-Step i při procesu výroby. Veškerý dřevěný odpad, vznikající ve výrobních závodech v Belgii a Malajsii, je pálen ve spalovně a vznikající tepelná energie je znovu využita při výrobě podlah.

CR1292_01_1_2IM1855_01_1_2BACL40039_02_1_2